Sky Lounge, Dalyan’da çağdaş bir müzik salonu jaz eşliginde yemek yiyebilir, içkinizi bu muhteşem manzaraya karşı yudumluyabilirsiniz.
Dalyan merkezde kanal kenarında harika bir manzaraya sahip Dalyan Palmyra Hotel çatı katında 01.00 kadar hizmet vermektedir. Sky Lounge' etkinlikler için samimi bir ortamda ideal bir alan haline getirilmiştir.

Detaylı Bilgi

Hotel Palmyra

Uzunluğu 12 kilometreyi bulan Dalyan Kanalı, yılan gibi kıvrıla büküle Köyceğiz Gölü'nden Akdeniz'e ilerliyor. Yukarılardan aşağılara bakınca Dalyan'ın genel görünümü eğri büğrüdür. Kıvrıla kıvrıla akar denize doğru. Hiç acelesi yok. Ama sessizliği yalancı. Kaya Mezarları ve Kaunos'u geçtikten sonra antik çağdan kalma bir işaret almışçasına birden açılıyor. Saz öbekleriyle gevşek toprak parçalarının birbirinden ayırdığı binlerce yola sapıyor. Orada, bizim tanımadığımız bir geometrinin şekil verdiği kuralsız bir alana giriyor.

Bir kaos bölgesi yön, iz, işaret, hiçbir şey yok. Sazdan, bataklıktan, topraktan ters akıntılara birbirlerine karışan tatlı bir kargaşa hüküm sürüyor artık. Yinede bir şekilde ağırbaşlı, vakur duygu uyandırıyor Dalyan'ın kanalı. Güzelliği yaratan uyum ancak böyle bir cümbüşten çıkabilir. Dünyanın sayılı ekosistemleri arasında yer alan Dalyan'da çok çeşitli canlı türleri yaşamını sürdürür. Milyonlarca yıldan beri yer altı ve yer üstü hareketleri devam etmektedir. Bunun sonucunda ancak rüyalarda görülebilinecek yarattığı zengin bitki türleri ortaya çıkar. Dalyan otelleri içinde seçkin bir yeri olan Dalyan Hotel Palmyra sizleri misafir etmekten mutluluk duyacaktır.

Köklerinin tutabileceği yerlerde öbeklenen Dalyan kanalındaki sazlıklar, 1700 hektarlık delta boyunca yayılıyor. Önemli bir ekosistem olan ve suyu süzerek temizleyen sazlıkların çizdiği şekiller sudaki bulutlar gibi. Tarım alanları, sazlıklar, bataklıklar ve geniş kumullar gibi birbirinden farklı özellikler taşıyan yaşam ortamları, Dalyan'ın da zengin ve çok çeşitlilik arz eden bitki örtüsünün oluşmasına ve bu durum farklı habitat istekleri olan çok sayıda hayvan türünün barınmasına imkan sağlamıştır. Dalyan, deniz kenarında değil, göl kenarındadır.

Köyceğiz Gölü'nü Caretta Caretta'ların üreme alanı olan İztuzu Plajı'na bağlayan Dalyan kanalının etrafındadır. Tatil yapmak için Dalyan'a geldiğinizde teknelerle isterseniz göle, isterseniz denize kolayca ulaşabilirsiniz. Ya da isterseniz Çamur Banyosu turlarına katılıp gençliğinize gençlik katabilirsiniz. Dalyan'da yapabilecekleriniz elbette bunlarla sınırlı değil. İsterseniz sualtı dalış keyfini çıkarabilir, isterseniz Dalaman Çayında rafting yapabilir, isterseniz yamaç paraşütü heyecanını yaşayabilirsiniz. Geceleri de Dalyan merkezdeki eğlence merkezlerinde günün tatlı yorgunluğunu atabilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi